Jzus tantsa a srtdsrl:
Jzus arra tantott, sohasem szabad megsrtdnm. Hogy jl megjegyezzem, ezrt hrom pontba foglalta az oktatst:
1. Azonnal arra gondolj, ha megsrtenek, n mr elbb
tudtam rla, s megengedtem azt, hogy
megtrtnjk.
2. Fogadd el azt, krlek szpen, s gy szlj Hozzm:
„Bocsss meg neki, hiszen igaza van, ha nem is
ezrt, ms rejtett bnmrt megrdemeltem. Lgy
irgalmas hozzm Jzusom.”
3. Nagyon vigyzz arra, hogyan adod tovbb! Lehetleg
ne mondd el senkinek. Ha mgis szksges, gy
szlj: „Fjt nekem, hogy ez meg az trtnt, de lehet
hogy igaza volt, annyi hibm van, amivel
megsrthetek msokat…”
Szzanya egy aggodalmaskod desanynak:
„des Kislenyom! Rosszul esik Nekem, ha ktelkedsz Bennem. Nveld bizalmadat egszen az emberi esztelensgig, nem hagyom, hogy csaldj Bennem! Nem vagyok-e szeretbb desanya, mint te?
Lgy megelgedett, s boldog a sorssal, amit isteni Fiam kijellt neked. Terveidet anyai Szvembe zrjad, gy vagy kedves Jzusnak s Nekem. Ahogy te szereted gyermekeidet, s gondoskodsz rluk, annl sokkal jobban szeretlek, s gondoskodom rlad. Tenyeremben hordozlak, s segt kegyelmeimmel elhalmozlak olyan fokban, ahogyan te Belm kapaszkodol. Viszonzsul azt krem tled: Sajttsd el azt a szp gyakorlatot, hogy mindig mosolyogva beszlj Velem, csaldoddal, s mindenkivel, akivel tallkozol. Ez a gyakorlat legyen mindennapi kegyelemkenyered, amg lsz.
Valahnyszor mosolyogsz valakire, n is rd sugrzom mosolyomat. Ez lesz kettnk szeret titka. zenetemet fleg akkor olvasd, amikor az let kesersge kzeledik szvedhez!”
Csak nhny percet ...
Jzus: „des Kislnyunk! Jlesik Nekem, ha szenteltek nhny percet arra, hogy Rlam beszljetek. Jlesik, hogy rdemesnek tartotok erre.”
Ekkor bmultam s csodltam Jzus nagy alzatossgt s szeldsgt, amit ha ismernnk, srva fakadnnk rmnkben. S krtem ket, rendszeresen sznjanak a csaldban, a gyermekek rszvtelvel nhny percet arra, hogy Jzusrl beszlgessenek. J lenne, ha minden csald sznna erre idt. Jzus csak nhny percet kr.
3. Imaelmlet
Csak nzni kell
Csak nzni kell Jzust, Re gondolni, meglelni t. Ha gy teszel, is meglel tged. Csendben figyeld s hagyd, hogy nvekedjk, te pedig kisebbedj. Jzus s a llek: mennyei szerelem. lvezni kell t, ltni, rezni s lvezni tekintett. Benne kell megpihenni, tlni istensgt.
Advent
1985. nov. 21-n megkrdeztem Jzust: „Jzusom, hogyan ljnk az dventi szent idben?" – gy vlaszolt: „ljetek mlysges csendben, mind llekben, mind testben. Szent letet lve imdjtok Istensgem s embersgem teljessgt, amely Szepltelen desanym Szve alatt rejtztt. Vgtelen szeretetem rmvel vrjatok, tiszta szvetek melegvel leborulva fogadjatok, ti, akik isteni szeretetem lben ltek.
Ha az adventi szent idben rmt akartok szerezni desanymnak, naponta hromszor, benssges tisztelettel s trden llva mondjtok el az rangyalt, amint desanym is trden llva fogadta az angyal dvzlett s az Ige megtesteslst. Az ima idbe kerl, a trdenlls ldozatot kvn. Ezt az ldozatot Szepltelen desanym szvesen fogadja s az alzatossg kegyelmvel viszonozza. gy benneteket kzelebb vezet Hozzm, az Ighez, amely benne megtesteslt.”
”Szeress Engem!”
„Magad helyett Velem foglalkozz! – mondotta nemegyszer Jzus – s ha gy teszel, eggy lesznk a szeretetben. Mirt nem dobod ht magad karjaimba? Mirt nem hagysz Engem szhoz jutni? Szeress Engem! ldj Engem! Fldi letem sorn n mindenkor ldottam a mennyei Atyt. Mint az Fia, ldottam t mindenrt, ami Velem trtnt. Mindig csak Vele tltekeztem. – Dicsrj Engem, imdj Engem, ldj Engem! Krd, hogy tid legyek, minden mozdulatod, szavad, gondolatod, egsz vgs clod n legyek, hogy a mlybl a cscsokra eljuss. Ez a vilg nem mlik el anlkl, hogy mindaz, ami a kinyilatkoztatsban van, be ne teljesedjk. Olyan lt eltt ll a megtisztul s kegyelemben jjszlet emberisg, amely az els emberpr szmra megadatott a Paradicsomban. A Paradicsomban lert rm s boldogsg vr mindazokra, akik megtrnek s a nyolc boldogsg (V. Mt. 5,3.) szeretetben lnek.”
Jzus sszefoglalta, hogy mibl lljon az n imm, s mindazok, akiket a szbeli ima mr nem elgt ki:
1. lj mindig isteni szent jelenltemben.
2. Mint igaz valsgot ld t, hogy n benned lek.
3. leted minden mozzanatban te nvelem tallkozol, s n veled.
„Jzusom, mit tegyek, hogyan ljek szent Jelenltedben, ha msokkal beszlek?
„Maradj akkor is Bennem, s soha ki ne lpj Bellem. Figyeld testvred szavait, s ajnld Nekem gyt, vagy lelkt. Ha olyan embert kldk hozzd, aki arra kr, hogy imdkozzl rte, s eszkzlj ki szmra valamilyen kegyelmet, te csak ennyit mondj: „Igen”, s n mris cselekszem. Ha az illetnek szksge van arra, amit kr, megkapja, ha azonban lelknek krra volna, megtagadom krst.”
Azta mindig gy teszek. Jzus e beszlgetsek kzben sokszor feltrja elttem testvreim azon szndkait s gondolatait, amelyekrl hallgatnak. Amg k beszlnek, n Jzusban hallgatom, Jzusnak ajnlom ket s imdkozom rtk. Ha Jzus megmutatja nekem, hogy szenved bennk egyes bnk, rossz szoksuk, tkletlensgk miatt, akkor engesztelek rtk. Ezt teszem mindenkivel, akivel csak tallkozom letem folyamn.
Jzus sokszor emltette, hogy legtbbszr azrt nem hallgatja meg iminkat, mert nem hagyatkozunk teljesen re; mert megszabjuk Neki, nem gy, hanem gy intzze el gynket; mert nincs bennnk bizalom irnta; mert nem hisszk, hogy egyedl az, aki valban a mi javunkra s rmnkre tudn elintzni bajos gyeinket.
„Bennk vagyok”
Mivel tanulatlan vagyok, Jzus veken t oktatott. Amikor msokkal beszlgettem, mindig lttam Jzust, amint mellettem ll, azrt egy-egy mondatba belefztem: „Jzus itt van kzttnk!” - De Jzus kijavtotta: „Nem, kislenyom, nem! n nem mellettk, nem kzttk, n bennk vagyok!” - Ekkor megmutatta nekem, hogy minden llekben l. gy tanultam meg lassan, hogy imdsg kzben ne a felhk kztt kpzeljem el az Istent, hanem nmagamban keressem t. kzelebb van hozznk, mint mi nmagunkhoz. S ha gy ll a helyzet, vajon mi nehzsg van abban, hogy mindig Vele beszlgessnk? Ami engem illet, nekem ez a gyakorlat olyan szrnyakat adott, amilyent a szbeli ima sohasem. A szbeli ima kzben sokszor arra vgytam, br jutnk mr a vgre, holott reztem Jzus dessgt. Ennl az imnl azonban soha sincs vge a beszlgetsnek, vagy a szeret hallgatsnak. Minden testvremnek, aki lelki letet akar lni, ezt az imafajtt ajnlom.
Jzus felszltott, ha brki jn hozzm, mindig gy fogadjam, mint ahogyan a Szzanya fogadta t. gy tudatostotta bennem, hogy l a felebartban. S ha rmet akarok Neki szerezni, akkor szerezzek rmet testvreimnek.
- Jzusom, s ha valaki hallos bnben l, akkor is Neked szerzek rmet?
Akkor Jzus megmutatta nekem egy ilyen testvrem lelkt. Legnagyobb megdbbensemre Jzus nem hagyta el, hanem benne lt. De hogyan? gy, ahogyan a keresztton oly sokszor lttam: sszeverve, nem volt rajta semmi psg, annyira eltorzulva, hogy mg a Szzanya sem ismert azonnal Szent Fira, amikor megpillantotta; gy sszevertk az gynyr szp Jzust. Csak akkor ismerte meg, amikor rnzett. A szemrl ismerte meg, a tekintetrl. gy nzett ki Jzus ebben a llekben! Sebei vreztek, knyrgve nzett rm fjdalomtl elgytrt tekintetvel: Segts, imdkozz ezrt a llekrt! rtem: hozz ldozatot, szenvedj rte, hogy megmenthessem!
gy tanultam meg, ha valaki bns, mg tbb szeretettel kell krlvenni, mivel Jzus szenved benne, Neki nyjtunk enyhlst.
Megkrdeztem Jzust: „Hogyan tallkozom Veled letem minden mozzanatban?”
Jzus megmagyarzta nekem:
„Kislenyom, ha sikerl valamit elvgezned napkzben, vagy valami rm r, mondd azonnal: „ldott lgy! Ksznm!” Ha pedig nem sikerl, mondd: „ldott lgy! Ksznm!” - Megrdemlem hldat, mert nem tudod, milyen kincset ksztek neked arra az esetre, ha elfogadod kezembl a kudarcot s szenvedst.” - volt Jzus vlasza.
„Ha valaki bajban s szenvedsben is ld Engem, megtett mindent, amit ember megtehet. Ennl tbbet nem is kvnok. Ez tbbet r, mintha ostorozn magt egsz nap, vagy reggeltl estig kvet trne.”
(Natlia nvr 30 ven t vgzett szigor nostorozst s sokat bjtlt. Aszkzisre jellemz, hogy deszkn fekdt, prnja egy darab k volt, csak hrom rt aludt jjelente, a tbbit virrasztsban tlttte Jzussal, aki sokszor elvitte a szenveds kertjbe, ahol Vele egytt szenvedett. - Minderrl gy nyilatkozott: „Jzus sokat kszkdtt velem, mg megtanultam, hogy a Vele val egyesls minden nostorozsnl tbbet r.”)
Enym vagy s ez ppen elg ahhoz, hogy akr rmben, akr bnatban mindig boldog lgy, s boldogan szolglj Engem gy, hogy msoknak rmet szerzel. Sok olyan llek van, aki kzel ll Hozzm, mgsem tallkozik Velem gy, lete minden mozzanatban. Az rm is, a bnat is elszakt Tlem, ha nem tanulod meg, hogyan tallkozhatsz Velem. Ha viszont mind rmben, mind bnatban Velem tallkozol, Velem egyeslsz, kzmbs lesz szmodra mindkett.”
Mit gyakoroljunk?
Jzus zenete egy paphoz, aki mindenron erszakkal akart lelkeket menteni, s ezrt nagy buzgn mindig izgalomban volt, mit mulasztott el vajon, s mit kell mg tennie:
- „X semmit se csinljon erszakos erfesztssel. Tbbszr merljn el Bennem. A lelkipsztori munka eredmnyt pedig bzza Rm. Ha teljesen Rm hagyatkozik s Bennem megnyugszik, akkor eredmnyes lesz rtem vgzett becsletes munkja, s nem felel semmirt. Akkor tved, ha arra gondol, hogy erszakos erfesztssel kell eredmnyt elrnie. X. lelkben g az Irntam val szeretet s Engem keres. De ne nmagtl vrja az eredmnyt. Ez az izgalom akadlyozza abban, hogy elmerljn Bennem.”
Mikor nehzsgek ell klfldre akartam menni, Csehszlovkiba, az r Jzus gy szlt: „Ha itt maradsz, lemben hordozlak, ha kimsz, trdem al cssztatlak.” - Itthon maradtam, s megszls, ldzs (ismers rszrl), flrerts, bujdoss stb. lett az osztlyrszem…
A Boldogsgos Szent Szz szolglata
Ha sokat foglalkozunk Szepltelen desanynkkal s apostolkodunk az gyben, percig se aggodalmaskodjunk azrt, hogy az r Jzus ezrt megneheztel rnk. - „A Szzanya nmagban nem ltezik - Szepltelen desanym s n egy vagyunk. - Ha valaki Engem szeret, Szepltelen desanym olvadozik az rmtl” - mondotta egy alkalommal Jzus.
Minden tevkenysgnk eltt: munka, rzsafzr, elmlkeds stb. az r kvnsgra fohszkodjunk gy: „Szepltelen desanym rmre!" - A mennyei dicssgben a Szzanya nem nmagban ltezik, de nem is olddik fel a Szenthromsg vilgban. Krisztus megdicslt emberi termszetvel azonos ragyogsban rszesl. Ez teszi t kpess arra, hogy neknk, gyermekeinek, flfedhesse a vilgmindensg s az rkkvalsg elrejtett dolgait, hogy nyltan kimondjon tnyeket a mltat s jvt illeten. , Jzus Anyja, kimondhatatlanul boldog akkor, ha ragaszkodunk az Oltriszentsgben tovbbl Szent Fihoz. Ellenben Jzus nem rvend annak, ha a llek mellzi a Szzanya tisztelett. - „Amit Szepltelen desanymnak mondasz, Nekem mondod, s amit Tle krsz, Tlem kred.” Ezek Jzus szavai.
Mindezek igen titokzatos s elrejtett dolgok. A hall utn majd egszen msknt ltjuk a vilg s a tlvilg dolgait, mint most s itt ltjuk. Testben nem vagyunk kpesek teljessgben meglni Isten szeretett, hiszen a szeretet, ahogyan Isten flsge s dicssge is, emberi nyelven ki nem fejezhet. A szavak vakon tapogatznak, amikor titokhoz rkeznek. Jzus sok mindent ppen ezrt nem magyarzott el tantvnyainak. Amikor Jzus azt mondja: „ … ezt csak a mennyei Atya tudja, mg a Fi sem” -, arra utal, hogy a nyelv adta keretek nem elgsgesek az illet igazsg kifejtsre.
„Ami az enym, a tid is”
Egy Jzushoz mlysgesen ragaszkod llek ltalam krdezte meg az Urat: mit tegyen mg? Jzus gy vlaszolt: „Nagyon szeress! A te szereteted vonzza Szvemet feld, hogy a szeretetben sszeforrjak veled. Nagy kegyelemben kvnlak rszesteni, de ehhez sok mindenrl le kell mondanod, ami az anyagi javakat illeti. gy kell az anyagi javakat hasznlnod, mintha semmik volnnak, mintha Velem egyeslnl ltaluk is. Szmodra ne legyen senki s semmi, csak n. Szvedhez nem tapadhat olyan dolog, ami nem n vagyok. Miutn sszeforrtunk a szeretetben, leted s ennek fenntartshoz szksges anyagi javak is mind Engem illetnek. De az egyeslt szeretet alapjn, ami az Enym, a tid is egyben.”
A fnti elvek az n letemben gy jelentek meg, hogy nekem az utols trl is le kellett mondanom, ami nagyon nehz volt. A leggytrelmesebb arrl lemondani, amit a legkevsb adnnk oda, amirl gy kpzeljk, mindenkppen szksgnk van r. De ha egyszer mr megtrtnt a lemonds, a szv hirtelen szabadd vlik, s akkor akr vissza is kaphatn az elvetett dolgokat. Lakhatsz akr aranypalotban is, nem szmt, ha a szveddel nem ragaszkodsz semmihez, s brmely pillanatban le tudsz rla mondani, ha Jzus gy kvnja. S mintha megnylt volna elttem egy knyv, Jzus fenti szavai hallatn lttam a szavakban rejl kincsek garmadjt. „Vigasztalst ne az anyagban keress, hanem nbennem.” – „rmben s boldogsgban szolglj Nekem.” - Elmondhatatlan, mi minden rejtzik Jzus szavai mgtt.
4. Engesztels
A kegyelem kiradsa
Jzus mondta: „Nagyon sok engesztelsben benne van az emberi tkletlensg. Betolakodik az emberi hazugsg. Egyetlen biztos t van: ha Szepltelen desanymmal engeszteltek. Vele az engesztels tkletes lesz.”
A Szzanyval egyeslt engesztelsben nincsen torzuls, nincsen ferdesg s bn. A Vele egyeslt engesztels mentes minden tkletlensgtl. A Vele egyeslt engesztelk a Szepltelen Szz hitvel engesztelnek. Amit a szrakozottsg, fradtsg s egyebek miatt tkletlenl vgeznek, fedhetetlen lesz a Szzanya ltal. Csak krnnk kell t, szvbl s szintn, akkor Mria velnk imdkozik.
Egy imakzssghez
Jzus szavai: „Elfogadom kicsiny csoportotok engesztelst. Engesztelsetek azrt volt Szmomra kedves, azrt lett kegyelemmel teljes, mert tkletlensgeitekkel Szepltelen Anymhoz menekltetek.”
Jzusnak nagy rmre szolgl, ha mindenkor Mrin keresztl fordulnak Hozz. Az Isten Fia a Szzanyban ld meg bennnket s az egsz emberisget. A bnkbe merlt vilgot Szepltelen desanyja ltal kvnja megmenteni.
„Kevs az engesztels”
Sok kegyelmet hoznak le a fldre az imk s engesztelsek. A vezeklsek megrvidtik a szenvedst… Kedvesek az engesztel knyrgsek, de kevesek.
A dicssges korszak
Elj a Szzanya dicssges korszaka. Lehet, hogy mg n is megrem a szenvedsek megrvidtsnek idejt. - Megkrdeztem Jzust: „Jzusom, mondd meg, milyen szndk kedves a Szzanynak?” - Jzus gy vlaszolt: „Imdkozd a rzsafzrt mindig Szepltelen desanym rmre, mert nagyon sokat szenvedett fldi letben, m szenvedsei ismeretlenek maradtak az emberek eltt. S azta is kevs rme s sok bnata van az emberekben.”
„Lenyom! Ne szmolgasd, mennyit imdkoztl. n szmon tartom azt. A szmolgats megzavarja a kegyelmek harmnijt.”
Kit keres Jzus?
Imdkoztam, s lttam, hogy Jzus valakit keres. Megkrdeztem Tle: „Jzusom, kit keresel?” - gy vlaszolt: „des lenyom, az embereket s a papokat keresem. Nehz ket megtallnom, de mg nehezebb megkzeltenem, oly mlyre stk magukat az nszeretet sarba. Krlek benneteket, imdkozzatok llandan rtk s engeszteljtek a mennyei Atyt e bnkrt. E nlkl aligha trnek meg. Sok ldozatot kell hoznotok, hogy bns npem s papjaim megtrjenek, klnben hasztalan haltam meg rtk.”
A legkedvesebb ima
Engesztel imm kzben lelkem ellensge azt mondta: „Imid Isten eltt semmit sem rnek, kr az idt pazarolnod!”, - Mindezt oly csendesen s nyugodtan mondta, hogy szavait majdnem sszekevertem Jzusival. Azonnal Jzushoz fordultam: „Uram, mikor kedves Eltted imdsgom?” - gy vlaszolt: „Akkor, amikor Bennem elmerlve sztlanul pihensz, nem trdve azzal, mi trtnik krltted.” - Megkrdeztem: „Mikor vagyok Benned elmerlve?” - „Amikor Jelenltemben az a tudat hat t, hogy testben alszol, llekben pedig Bennem bren lsz.”
Az arany nylvessz
Az dvzt egyszer azt mondta nekem:
- „A kromkods olyan, mint a mrgezett nyl, amely megsebzi Szvemet. Neked viszont, lenyom, arany nylvesszket akarok adni, amelyekkel kiengesztelheted az Isten Neve elleni kromlsokat s gyalzkodsokat.” - Ekkor az r a kvetkez imra tantott: „Dicsret, imds, szeretet s magasztals az Isten szent Nevnek minden teremtmny rszrl, amelyet Isten alkotott a mennyben, a fldn, s a fld alatt. Klnsen illesse tisztelet s dicsts az isteni Nevet az Oltrszentsgben jelenlv Jzusnak legszentebb Szve ltal, s Mrinak szeretettel teljes Szepltelen Szve ltal.”
„ Jzusom, kvnom, hogy a lelkek irnti szeretettel teljes szomjsgod mindenkor kielgtst nyerjen, s hogy Tged minden emberszv igazn szeressen s vigasztaljon! Amen.”
|